top of page

eKampüs ve Webinarlar

eKampüs aracılığı ile öğretmenlerimize ve eğitim sorumlularımıza sunduğumuz webinarlara ve eğitimlere erişmek için öncelikle eKampüs'e kayıt olmak gerekmektedir. eKampüs'e kayıt ve kayıt sonrasında webinarlara kayıt olma adımları aşağıda gösterilmiştir. 

eKampüs Üyelik Adımları

Adim_1.png

1. Adım: eKampüs’e üye olmak için www.ekampus.orav.org.tr adresine girildikten sonra görüntülenen “Kaydol” butonuna tıklanır. 

Adim_2.png

2. Adım: Anasayfada bulunan “Kaydol” butonuna tıklandığında yukarıdaki görselde bulunan “Kullanıcı Kayıt Formu” görüntülenecektir. Kayıt olacak kullanıcının Ad, Soyad ve e-posta adresi bilgilerini girdikten sonra formun altındaki “Kaydol” butonuna tıklaması gerekmektedir. 

Adim_3.png

3. Adım: Kullanıcı kaydının başarı ile gerçekleştiğini belirten mesaj görüntülendiğinde girilen e-posta adresine bir “Hoşgeldiniz” / "Aktivasyon" e-postası gönderilir. 

Adim_4.png

4. Adım: Kayıt sırasında kayıt formuna girilen e-posta adresine gönderilen mesajda eKampüs üyeliğine ilişkin detay bilgilendirme yer almaktadır. Bununla birlikte bu mesaj bir üyelik aktivasyon mesajıdır. Kullanıcı mesajda bulunan link yardımı ile kullanıcı hesabının şifresini belirleyecektir. 

Adim_5.png

5. Adım: Kullanıcının e-postasına gelen parola oluşturma linkine tıklandığında Parola Oluşturma/Değiştirme ekranı görüntülenir. Belirtilen kurallara göre parola oluşturulduğunda “Parolanız başarı ile oluşturuldu/değiştirildi” mesajı görüntülenecektir. 

eKampüs'e Giriş ve Webinar Kayıt Adımları 

Giris_Adim_1.png

1. Adım: eKampüs’e giriş yapmak için www.ekampus.orav.org.tr adresine girildikten sonra görüntülenen "Giriş" butonuna tıklanır. 

Giris_Adim_2.png

2. Adım: Anasayfada bulunan “Giriş” butonuna tıklandığında “e-Posta Adresiniz” ve/veya “Kullanıcı Kodunuz” alanına kayıt sırasında kullanılan e-posta adresi girilir. “Parola” alanına ise üyelik aktivasyonu sırasında oluşturulan parola girilir ve “Giriş” butonuna tıklanır. 


Not: Kullanıcı parolasını hatırlamıyorsa “Parolamı unuttum” butonuna tıklar ve ilgili adımları izleyerek yeni parolanın e-posya adresine gönderilmesini sağlayabilir.

Giris_Adim_2_1.png
eKampus_Webinar_Kayit_1_1.png

3. Adım: Kullanıcı, eKampüs’e girişinin ardından karşılaşacağı ekranda bulunan "Webinarlar" başlığı altında ilgili webinara tıklamalıdır. 

eKampus_webinar_kayit_2_1.png

4. Adım: Webinar özelinde açılan detay ekranda "Kayıt Ol" butonuna tıklanılması halinde ilgili webinara kayıt gerçekleştirilmiş olur. 

eKampus_webinar_kayit_4_1.png

5. Adım: Webinar'a kayıt olunmasının ardından ilgili webinar "Sanal Sınıflar ve Webinarlar" başlığı altında belirir. 

eKampus_webinar_kayit_3_1.png

6. Adım: Webinar günü/saati geldiğinde "Katıl" butonu aktif olacaktır. "Katıl" butonuna tıklayarak ilgili webinar ortamına erişilebilir. 

Giris_Adim_3.png

eKampüs Eğitimleri: eKampüs kullanıcıları "Kişisel Gelişim Eğitimleri" ve "Mesleki Gelişim Eğitimleri" başlıkları altındaki eğitimlere de katılabilirler. “Başla” butonları yardımı ile eğitimlere başlayabilir ya da menüler yardımı ile eKampüs’ün diğer bölümlerini ziyaret edebilir. 

tabela.png

Not: eKampüs üyelik işlemleri sırasında ve sonrasında, “Parola Yenileme” gibi fonksiyonlar kullanılarak kullanıcının çözemediği sorunlar ile ilgili ekampus@orav.org.tr e-posta adresi ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

bottom of page