eKampüs Üyelik Adımları

Adim_1.png

1. Adım: eKampüs’e üye olmak için www.ekampus.orav.org.tr adresine girildikten sonra görüntülenen “Kaydol” butonuna tıklanır. 

2. Adım: Anasayfada bulunan “Kaydol” butonuna tıklandığında yukarıdaki görselde bulunan “Kullanıcı Kayıt Formu” görüntülenecektir. Kayıt olacak kullanıcının Ad, Soyad ve e-posta adresi bilgilerini girdikten sonra formun altındaki “Kaydol” butonuna tıklaması gerekmektedir. 

3. Adım: Kullanıcı kaydının başarı ile gerçekleştiğini belirten mesaj görüntülendiğinde girilen e-posta adresine bir “Hoşgeldiniz” / "Aktivasyon" e-postası gönderilir. 

4. Adım: Kayıt sırasında kayıt formuna girilen e-posta adresine gönderilen mesajda eKampüs üyeliğine ilişkin detay bilgilendirme yer almaktadır. Bununla birlikte bu mesaj bir üyelik aktivasyon mesajıdır. Kullanıcı mesajda bulunan link yardımı ile kullanıcı hesabının şifresini belirleyecektir. 

5. Adım: Kullanıcının e-postasına gelen parola oluşturma linkine tıklandığında Parola Oluşturma/Değiştirme ekranı görüntülenir. Belirtilen kurallara göre parola oluşturulduğunda “Parolanız başarı ile oluşturuldu/değiştirildi” mesajı görüntülenecektir. 

eKampüs'e Giriş 

Giris_Adim_1.png

1. Adım: eKampüs’e giriş yapmak için www.ekampus.orav.org.tr adresine girildikten sonra görüntülenen "Giriş" butonuna tıklanır. 

2. Adım: Anasayfada bulunan “Giriş” butonuna tıklandığında “e-Posta Adresiniz” ve/veya “Kullanıcı Kodunuz” alanına kayıt sırasında kullanılan e-posta adresi girilir. “Parola” alanına ise üyelik aktivasyonu sırasında oluşturulan parola girilir ve “Giriş” butonuna tıklanır. 


Not: Kullanıcı parolasını hatırlamıyorsa “Parolamı unuttum” butonuna tıklar ve ilgili adımları izleyerek yeni parolanın e-posya adresine gönderilmesini sağlayabilir.

3. Adım: Kullanıcının eKampüs’e girişinin ardından karşılaşacağı ekran eğitimlerin bulunduğu sayfadır. “Başla” butonları yardımı ile eğitimlere başlayabilir ya da menüler yardımı ile eKampüs’ün diğer bölümlerini ziyaret edebilir. 

Not: eKampüs üyelik işlemleri sırasında ve sonrasında, “Parola Yenileme” gibi fonksiyonlar kullanılarak kullanıcının çözemediği sorunlar ile ilgili ekampus@orav.org.tr e-posta adresi ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

© 2018 Öğretmen Akademisi Vakfı. Tüm hakları saklıdır.

  • YouTube
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn - Siyah Çember