top of page

eKampüs Üyelik Adımları

Adim_1.png

1. Adım: eKampüs’e üye olmak için www.ekampus.orav.org.tr adresine girildikten sonra görüntülenen “Kaydol” butonuna tıklanır. 

Adim_2.png

2. Adım: Anasayfada bulunan “Kaydol” butonuna tıklandığında yukarıdaki görselde bulunan “Kullanıcı Kayıt Formu” görüntülenecektir. Kayıt olacak kullanıcının Ad, Soyad ve e-posta adresi bilgilerini girdikten sonra formun altındaki “Kaydol” butonuna tıklaması gerekmektedir. 

Adim_3.png

3. Adım: Kullanıcı kaydının başarı ile gerçekleştiğini belirten mesaj görüntülendiğinde girilen e-posta adresine bir “Hoşgeldiniz” / "Aktivasyon" e-postası gönderilir. 

Adim_4.png

4. Adım: Kayıt sırasında kayıt formuna girilen e-posta adresine gönderilen mesajda eKampüs üyeliğine ilişkin detay bilgilendirme yer almaktadır. Bununla birlikte bu mesaj bir üyelik aktivasyon mesajıdır. Kullanıcı mesajda bulunan link yardımı ile kullanıcı hesabının şifresini belirleyecektir. 

Adim_5.png

5. Adım: Kullanıcının e-postasına gelen parola oluşturma linkine tıklandığında Parola Oluşturma/Değiştirme ekranı görüntülenir. Belirtilen kurallara göre parola oluşturulduğunda “Parolanız başarı ile oluşturuldu/değiştirildi” mesajı görüntülenecektir. 

eKampüs'e Giriş 

Giris_Adim_1.png

1. Adım: eKampüs’e giriş yapmak için www.ekampus.orav.org.tr adresine girildikten sonra görüntülenen "Giriş" butonuna tıklanır. 

Giris_Adim_2.png

2. Adım: Anasayfada bulunan “Giriş” butonuna tıklandığında “e-Posta Adresiniz” ve/veya “Kullanıcı Kodunuz” alanına kayıt sırasında kullanılan e-posta adresi girilir. “Parola” alanına ise üyelik aktivasyonu sırasında oluşturulan parola girilir ve “Giriş” butonuna tıklanır. 


Not: Kullanıcı parolasını hatırlamıyorsa “Parolamı unuttum” butonuna tıklar ve ilgili adımları izleyerek yeni parolanın e-posya adresine gönderilmesini sağlayabilir.

Giris_Adim_2_1.png
Giris_Adim_3.png

3. Adım: Kullanıcının eKampüs’e girişinin ardından karşılaşacağı ekran eğitimlerin bulunduğu sayfadır. “Başla” butonları yardımı ile eğitimlere başlayabilir ya da menüler yardımı ile eKampüs’ün diğer bölümlerini ziyaret edebilir. 

tabela.png

Not: eKampüs üyelik işlemleri sırasında ve sonrasında, “Parola Yenileme” gibi fonksiyonlar kullanılarak kullanıcının çözemediği sorunlar ile ilgili ekampus@orav.org.tr e-posta adresi ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

bottom of page