top of page
  • Yazarın fotoğrafıeKampüs

STEM Öncüleri


STEM Öncüleri Projemizin Eğitimcisi olacak Van, Sivas, Hatay, Uşak ve Zonguldak illerindeki Ortaokul Öğretmenlerini arıyoruz!

Öğretmen Akademisi Vakfı tarafından ABD Büyükelçiliği desteği ile Van, Sivas, Hatay, Uşak ve Zonguldak illerinde uygulanacak STEM Öncüleri Projesinin ilk aşaması olarak STEM Yaklaşımı ve Uygulamaları konusunda Eğitimcinin Eğitimi verilecektir.

Van, Sivas, Hatay, Uşak ve Zonguldak illerinin her birinden aynı Ortaokulda görev yapan farklı branştaki 5 öğretmenin oluşturduğu takımların başvurusu alınacaktır.Başvuran takımlar arasından seçilen takımlar, 26-31 Ocak tarihlerinde, İstanbul’da, 5 günlük bir Eğitimcinin Eğitimi Kampına katılacaktır. Proje illerinin her birinden 1 okul takımı bu eğitimcinin eğitimi kampına katılım hakkı kazanabilecektir. Kampta, tüm proje illerinden 5 okulu temsilen toplam 25 öğretmen yer alacaktır.Kampı tamamlayan takımlar, aldıkları eğitim doğrultusunda, ÖRAV eğitimcilerinin mentörlüğünde, derslerinde Mayıs 2019’a kadar uygulamalar yapacaklardır.Eğitimcinin Eğitimi programının ikinci aşaması 25-26 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecektir.Eğitici Eğitimlerini tamamlayan ve sınıflarında uygulamaları yapıp sonuçlarını ÖRAV’la paylaşan takımlar, kendi illerindeki aynı branştan öğretmenlere Haziran ve Eylül seminer döneminde, iki ayrı gruba, dörder günlük STEM Öncüleri eğitimi verecek ve yetişkin eğitimciliği konusunda deneyimli ÖRAV eğitimcilerinden mentörlük alacaklardır.Eğitimlerin ardınan, öğrendiklerini okullarında en etkili şekilde uygulayan ve ÖRAV’a belirlenen kriterler doğrultusunda raporlayan 5 takım, 5’er öğrencileri ile birlikte, Kasım 2019’da İstanbul’da gerçekleştirilecek 2 günlük Hackathon’a katılım hakkı kazanacaklardır.


Başvuru

Projeye katılmak isteyen ve bahsedilen aşamalarda aktif bir şekilde yer almayı kabul ve beyan eden öğretmenlerin, okullarında takımlarını oluşturduktan sonra aşağıdaki formu en geç 7 Ocak 2019 tarihine kadar doldurmaları gerekmektedir.

Formun içerisinde yer alan niyet mektubu bölümünde, bu projede neden yer almak isteğinizi, eğitimcilik ve varsa daha önceki proje deneyimlerinizi aktarmanızı bekliyoruz.

Başvuran takımlarda en az 2 kadın öğretmen olması gerekmektedir.

Aynı ilden 1’den fazla başvuru olması halinde niyet mektubu ve takım üyeleri kadın/erkek oranı gözetilerek jüri tarafından seçim yapılacaktır.

Başvuru formuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:


Not:

Proje boyunca İstanbul’da düzenlenen eğitim ve etkinliklerin tüm ulaşım, konaklama, yemek, ve eğitim materyalleri ÖRAV tarafından karşılanacaktır.Bu eğitim programı MEBBİS sisteminde yer aldığı için, Kurs Katılımcı Sertifikası MEBBİS üzerinden verilecektir.

258 görüntüleme

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page