top of page
  • Yazarın fotoğrafıeKampüs

ÖRAV Sohbetleri’nde Bu Ay Blockchain ve Etkileri Konuşuldu

Güncelleme tarihi: 29 Nis 2019


Öğretmen Akademisi Vakfı’nın (ÖRAV)  her ay konusunda bir uzmanı ağırladığı etkinliği “ÖRAV Sohbetleri”nin Nisan ayı konuğu Oğuzhan Aygören oldu.  Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde pazarlama alanında Yardımcı Doçent Öğretim Görevlisi Oğuzhan Aygören, Blockchain’in ortaya çıkışı ve girişimcilik dünyasına etkileri hakkında fikirlerini katılımcılarla paylaştı. Etkinlik, 24 Nisan Çarşamba günü saat 18.30 – 20.00 arasında SALT Galata’da gerçekleşti.

Oğuzhan Aygören, lisans eğitimini ODTÜ Elektrik Elektronik mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Koç Üniversitesi ve London Business School’dan MBA derecesini, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden de pazarlama alanında doktora derecesini aldı. Ayrıca doktora sonrası araştırma için 2014 yılı güz döneminde University of California, Berkeley’de ve 2016 yılı yaz döneminde Stanford Üniversitesi'nde misafir akademisyen olarak görev yaptı. İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünde yardımcı doçentlik görevinde bulunan Oğuzhan Aygören, kariyerini Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde pazarlama alanında yardımcı doçent öğretim üyesi olarak sürdürüyor. Çeşitli markalar için pazar araştırmaları, müşteri yönetimi, girişimcilik ve inovasyon konularında danışmanlık ve eğitim veren Aygören aynı zamanda  BloombergHT kanalında haftalık olarak yayınlanan "Girişimcilik Dünyası" isimli programı hazırlayıp sunuyor.

ÖRAV Sohbetleri kapsamında Yardımcı Doçent Oğuzhan Aygören, teknolojinin en yeni halkalarından biri olan Blockchain’in girişimcilik ve finans dünyasına adımına ve beraberinde getirdiği etkilere değindi. Blockchain’in gelişmesiyle birlikte gelecekte oluşturacağı yeni fırsatları ve aynı zamanda merak edilen diğer detayları katılımcılarla paylaştı. ÖRAV, 2008 yılından bugüne kadar eğitim programıyla eğitimcilerin mesleki gelişimine destek olmanın yanı sıra düzenlediği seminerlerle kişisel gelişimlerine de katkı sağlıyor. 3 senedir düzenlediği “ÖRAV Sohbetleri” etkinliği ile de katılımcı öğretmenleri, farklı sektörlerden gelen; meslekleri, hobileri, tutku ve azimleriyle kendilerini bulundukları yerden ileriye taşımayı başarmış kişilerle buluşturmayı amaçlayan Vakıf, bu sohbetlerle katılımcı öğretmenlerin farklı vizyonlarla tanışmasına, etkinlik sonunda kendi hayatlarına ilham verecek, onları motive edecek kazanımlarla ayrılmalarına ortam sağlamayı hedefliyor.

62 görüntüleme

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page