top of page
  • Yazarın fotoğrafıeKampüs

ÖRAV Sohbetlerinde Şubat Ayının Konusu Galaksinin Derinlikleri Oldu

Güncelleme tarihi: 11 Eki 2019


ÖRAV Sohbetleri - Prof. Dr. Levent Kurnaz
Prof. Dr. Levent Kurnaz

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın (ÖRAV)  her ay konusunda bir uzmanı ağırladığı etkinliği “ÖRAV Sohbetleri”nin Şubat ayı konuğu Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Levent Kurnaz olacak. Fizik profesörü Levent Kurnaz geçtiğimiz Ekim ayında okurlarıyla buluşan yeni kitabı Astronomi’den yola çıkarak, gökyüzünü, astronominin gelişimini ve Güneş Sistemiyle ilgili ilgi çekici bilgileri katılımcılarla paylaştı. Etkinlik, 27 Şubat Çarşamba günü saat 18.30 – 20.00 arasında SALT Galata’da gerçekleşti.İstanbul doğumlu olan Prof. Dr. Levent Kurnaz, Boğaziçi Üniversitesi'nden 1988’de Elektrik/Elektronik Mühendisi, 1990’da Elektrik/Elektronik Yüksek Mühendisi ve Fizik, 1991’de University of Pittsburgh'dan Fizik Yüksek Lisans ve 1994'de Fizik Doktorası diplomasını aldı. 1995-1997 yılları arasında Tulane University Kimya Bölümü'nde doktora sonrası araştırmalar yaptı. 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. 2005 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümünde Profesör olarak görev yapıyor. Evli ve 2 çocuk babası olan Prof. Dr. Kurnaz’ın 1 uluslararası kitabı, 32 uluslararası bilimsel makalesi ve kitap bölümü, tamamlanmış ve devam eden 27 Yüksek Lisans, 9 Doktora tez danışmanlığı bulunuyor. Prof. Dr. Kurnaz Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü'nü yürütüyor.


Prof. Dr. Kurnaz ÖRAV Sohbetleri kapsamında, insanların tarihin başından beri en fazla ilgilendikleri bilim dallarından birisi olan astronomiyi, Güneş’ten başlayarak yıldızlar, galaksiler ve evrendeki kara delikler gibi diğer ilginç gök cisimlerini fen alanlarından olmayanlar için bile aydınlatıcı bir dilde dinleyicilere aktardı.


ÖRAV, 2008 yılından bugüne kadar eğitim programıyla eğitimcilerin mesleki gelişimine destek olmanın yanı sıra düzenlediği seminerlerle kişisel gelişimlerine de katkı sağlıyor. 3 senedir düzenlediği “ÖRAV Sohbetleri” etkinliği ile de katılımcı öğretmenleri, farklı sektörlerden gelen; meslekleri, hobileri, tutku ve azimleriyle kendilerini bulundukları yerden ileriye taşımayı başarmış kişilerle buluşturmayı amaçlayan Vakıf, bu sohbetlerle katılımcı öğretmenlerin farklı vizyonlarla tanışmasına, etkinlik sonunda kendi hayatlarına ilham verecek, onları motive edecek kazanımlarla ayrılmalarına ortam sağlamayı hedefliyor.

27 Şubat 2019, Çarşamba günü ücretsiz düzenlendi.

118 görüntüleme

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page