top of page
  • Yazarın fotoğrafıeKampüs

ÖRAV Sobetlerinde Ekim 2019: Zeynep Karagöz’ün Hayat Boyu Öğrenme Hikayesi


ÖRAV Sohbetleri Artık ÖRAV Merkez Binasına Taşındı!


Öğretmen Akademisi Vakfı’nın, 2016 yılından bu yana her ay alanında uzman isimleri ağırladığı “ÖRAV Sohbetleri”, bundan böyle Öğretmen Akademisi Vakfı’nın Eminönü’ndeki Merkez Binasında düzenlenecek.


Ekim Gündemi: Robotel Türkiye’nin Kurucularından Zeynep Karagöz’ün Hayat Boyu Öğrenme Hikayesi

ÖRAV Sohbetlerinin Ekim ayı konuğu Sosyal Girişimci ve Pro-Maker Zeynep Karagöz; teknoloji, inovasyon, sosyal fayda, sosyal girişimcilik ve tasarım ekseninde paylaşımlarda bulundu. Etkinlik, 30 Ekim Çarşamba günü saat 18.30’da gerçekleştirildi. Robotel Türkiye, Maker Çocuk ve Maker Atölye’nin kurucularından Zeynep Karagöz, sohbet kapsamında el ve parmak deformasyonuna sahip çocuklar için ürettikleri mekanik ellerin hikayesini anlattı. Karagöz ayrıca, Robotel Türkiye’nin çalışmalarından ve kendi dönüşüm hikayesinden bahsetti.ÖRAV, 2008 yılından bugüne kadar eğitim programıyla eğitimcilerin mesleki gelişimine destek olmanın yanı sıra düzenlediği seminerlerle kişisel gelişimlerine de katkı sağlıyor. 4 senedir düzenlediği “ÖRAV Sohbetleri” etkinliği ile de katılımcı öğretmenleri, farklı sektörlerden gelen; meslekleri, hobileri, tutku ve azimleriyle kendilerini bulundukları yerden ileriye taşımayı başarmış kişilerle buluşturmayı amaçlayan Vakıf, bu sohbetlerle katılımcı öğretmenlerin farklı vizyonlarla tanışmasına, etkinlik sonunda kendi hayatlarına ilham verecek, onları motive edecek kazanımlarla ayrılmalarına ortam sağlamayı hedefliyor.


Zeynep Karagöz Hakkında:

Zeynep Karagöz, 1999 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Öğrencilik hayatı boyunca ve sonrasında mesleğin ileri gelen isimleriyle çalıştı. 2001 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu KOMA Mimarlık Atölyesi’nde iç mekân ve mimarlık projeleri yaptı. 2008’de KOMA, tasarım ajansı 5 dakika ile birleşerek tek çatı altında deneyim tasarımı hizmetleri vermeye başladı. Maker Çocuk ve Maker Atölye markasının kurucularından Zeynep Karagöz kendini artık bir Pro-Maker olarak tanımlıyor. Maker Atölye çatısı altında 21.YY Becerilerini yaymak ve geliştirmek için projeler ve eğitimler düzenliyor.

127 görüntüleme
bottom of page