top of page

Öğretmen Akademisi Vakfı

ogretmenakademisivakfi-kurucu-beyaz_2.png

Öğretmen Akademisi Vakfı, öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek sağlamak amacıyla 2008 yılında kurulmuştur. Türkiye’de bu alana odaklanmış ilk ve tek sivil toplum kuruluşudur.

 

Vakıf merkezi ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 250 eğitimciden oluşan ekiple, 81 ilde görevli 165.000’den fazla öğretmenimize ve eğitim yöneticimize eğitim programlarımızı ücretsiz olarak ulaştırdık ve yeni öğretmenlerimize ulaşmak için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

VİZYONUMUZ

Öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimi alanında Türkiye’nin en etkin ve üretken sivil toplum kuruluşu olmak. 

 

MİSYONUMUZ

Mevcut olanakları ve kaynakları en etkin biçimde kullanarak, öğretmenlerin ve ülkede eğitim sorumluluğunu üstlenmiş tüm bireylerin mesleki ve kişisel gelişimlerine destek verecek projeler oluşturup yürütülmesiyle, öğretmenliğin özel bilgi, beceri ve tutum gerektiren bir meslek olarak toplum algısında hak ettiği değere ulaşmasına ve onların geleceğe yön veren nesillerin yetiştirilmesinde liderlik etmelerine katkı sağlamak. 


KURUCUMUZ

Gelecek kuşakların, yaşadıkları çağa ayak uydurabilmelerinin, demokratik, çağdaş ve sağlıklı bir dünya yaratabilmelerinin ancak nitelikli öğretimle mümkün olacağına inanan kurucumuz Garanti Bankası, kurumsal bir çatı altında öğretmenlere yönelik sürdürülebilir projeler gerçekleştirmek amacıyla, 2008 yılında Öğretmen Akademisi Vakfı’nı yılında kurdu. 

Diğer detaylı bilgilendirmeler için http://www.orav.org.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

bottom of page