top of page
atolyeler_banner.png

60 Dakika

Öğrencilerle Bağ Kuran İletişim

Öğretmen ve öğrenci arasındaki bağın kurulmasında en önemli etken iletişimdir. İletişimi öğrencinin ihtiyacını karşılaması, kendisini o ortama ait hissetmesi ve güven vermesi için rehber olarak kullanmaya ne dersiniz? 

Arzu Yüksel

60 Dakika

Kod Adı STEM 

STEM eğitimi, öğrencilerin problemlere disiplinler arası bakış açısıyla bakmasını, bütüncül bir eğitim yaklaşımıyla bilgi ve beceri kazanmasını hedefleyen bir yaklaşımdır. Bu atölyemizde STEM eğitiminin önemi, STEM eğitiminde kullanılan yöntem ve teknikler ile uygulama örneklerini paylaşacağız. 

Aycan Kavaklı

60 Dakika

Çocuklara İhmal ve İstismarı Birlikte Önleyelim

Çocukların ihmal ve istismardan korunması, sağlıklı çocukların yetişebilmesi sağlıklı bir toplum için önemlidir. Tam da bu sebeple atölyemizde çocukların ihmal ve istismara maruz kalmasının önlenmesiyle ilgili paylaşımlarda bulunacağız. 

Aylin Baykal Düzgün

60 Dakika

Masal Anlatıcısının Yolu

Atölyemizde masal anlatıcılığının geçmişten günümüze uzanan büyülü yolunu izleyecek, masal dünyasının kapılarını açacak, anlatıcılığının ana unsurlarına uygulamalar ışığında değineceğiz. Çünkü her öğretmen doğal olarak bir anlatıcıdır. 

Seyhan Yılmam Ongun

60 Dakika

Etkili Bir Çevrim İçi Ders

Çevrim içi bir ortamda, uzaktaki katılımcılarımızın pasif durumda olmaları süreçle ilgili çeşitlilik olasılığını sınırlamaktadır. Atölyemizde süreci taze tutmaya ve dinamik bir ortam yaratmaya yönelik çevrimiçi uygulama örnekleri paylaşacağız. 

Ferda Göktürk İnce

60 Dakika

Güçlüklerden Güçlenmek 

Günümüzün zorlu şartlarında yeni fırsatlar yaratan ve süreci sağlıkla atlatan kişiler incelendiğinde karşımıza “iyi olma “ ve “psikolojik sağlamlık” kavramlarının etkisi çıkmaktadır. Belirsizlikle başa çıkma, uyumlanma ile ilgili algılarımız bunda önemli bir etkendir. Bu becerilerimize birlikte bakmak  ve tartışmak için atölyemizde görüşmek üzere. 

Meriç Dönmez,

Kubilay Özaydın,

Ömüray Akdemir

bottom of page