top of page

eKampüs

2009 yılında kurulan, Öğretmen Akademisi Vakfı eKampüs Uzaktan Eğitim Platformu, öğretmenlerin ve eğitim sorumlularının mesleki ve kişisel gelişim ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemiştir. Platform, yeni altyapı ve içerikleri ile, 2019 yılı ve sonrasında  da öğretmen ve eğitim sorumlularını desteklemeye devam edecektir. Öğretmen Akademisi Vakfı’nın kuruluşundan bu zamana kadar kazanılan birikim ve tecrübe katılarak nitelikli bir eğitim ve deneyim paylaşımı altyapısı oluşturulmuş ve tüm öğretmenlerin kullanımına açılmıştır. 

Amacımız, öğretmenlerimizin ve eğitim sorumlularımızın, eKampüs’te sunulan içeriklere her zaman ve her yerden ulaşabilmelerini sağlamak ve güvenilir bir bilgi/deneyim paylaşımı ortamı sağlamaktır. 

"Teknolojinin olanaklarından maksimum yararlanarak, ulaşılan kitlelerin sayısını artırmak”, ÖRAV’ın öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır. Bu hedef göz önünde bulundurularak yenilenen eKampüs Platformu sayesinde, öğretmenlere özel, güvenli bir sosyal paylaşım platformu ve ihtiyaca yönelik eğitim içerikleri sunularak daha geniş kitlelere ulaşılacaktır. 

eKampüs platformu ve altyapısı sayesinde, video tabanlı mikro öğretim modüllerine, canlı derslere ve platform üyelerinin paylaştıkları içeriklere ulaşılabilecektir. eKampüs’ün sunduğu tüm eğitim içerikleri herkese açıktır. Öğretmen Akademisi Vakfı, diğer tüm hedeflerinin yanında, özellikle öğretmen eğitiminde fırsat eşitliği sağlamayı hedeflemektedir. 

bottom of page