Teknoloji ile Güçlendirilmiş Dersliklerde Öğretim Tekniklerinin Göz İzleme Tekniği Kullanarak Geliştirilmesi Projesi

Yaygınlaştırma Etkinliği

 

Etkileşimli Sınıf İçi Teknoloji Uygulamalarına Yönelik

e-Öğrenme İçerikleri

 

21 Aralık 2020

Saat: 19.30

Etkinlik Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirilecektir.

 

Katılmak için aşağıdaki butona/linke tıklayarak başvuru formunu doldurmalısınız. 

 

Türkiye Ulusal Ajansı, Avrupa Birliği, Erasmus+ Okul Eğitimi fonu ile desteklenen ve ODTÜ tarafından yönetilen e-Teach (Teknoloji ile Güçlendirilmiş Dersliklerde Öğretim Tekniklerinin Göz izleme Tekniği Kullanarak Geliştirilmesi) projesi Türkiye ve Avrupa’daki öğretmenlerin daha etkili öğretim yapabilmesine yönelik bir sistem geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilmiştir.

 

Proje kapsamında Türkiye, İtalya ve Litvanya’daki öğretmenlerin teknoloji ile donatılmış sınıflarda ders anlattıkları esnada göz hareketleri özel gözlüklerle kaydedilip analiz edilmiştir. Sınıf nasıl daha iyi  yönetilir, teknoloji desteği ile daha etkin ders nasıl anlatılır konularında öğretmenlere kendi gözlerinden toplanan veriler kullanılarak bilgi verilmiştir. Bu sayede deneyimsiz öğretmenler deneyimli öğretmenlerin gözünden sınıf yönetimini görebilmekte, deneyimli öğretmenler de kendilerini daha da geliştirebilmektedir.

 

Proje süresince elde edilen veriler öğretmenlerin derslerinde teknolojiden etkili şekilde faydalanabilmelerinin ve teknoloji entegrasyonu konusunda yetkinleşmelerinin önemini göstermektedir. e-Teach projesi bu durumu iyileştirmek, öğretmenlerin etkili ders anlatmalarını sağlamak, sınıflarında bulunan akıllı tahta ve benzeri teknolojik ekipmanı derslerinde aktif kullanmalarını kolaylaştırmayı hedeflemiştir. 

Bu etkinlikte e-Teach Projesinin bir çıktısı olarak tasarlanan “Teknoloji ile Öğretim” çevrim içi eğitimini ve projenin kendisini tanıtacağız.

 

Derslerinde teknolojiden  ve farklı web araçlarından verimli şekilde faydalanmak isteyen öğretmenleri bu etkinliğe davet ediyoruz.

Funded by the Erasmus+ Program of the European Union (Project no: 2017-1-TR01-KA201-046748). However, European Commission and Turkish National Agency cannot be held responsi¬ble for any use which may be made of the information contained therein .

© 2018 Öğretmen Akademisi Vakfı. Tüm hakları saklıdır.

  • YouTube
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn - Siyah Çember