top of page
ORAV_egitim-senligi_post_banner_1.png

60 Dakika

Çemberde İyi Olma Hali

Hayatımız ne kadar iyi durumda ve ne kadar dengeli?
İyi oluş modeli, hayatımızda karşılaştığımız çeşitli zorlukların üstesinden gelebilmemiz için kendi kaynaklarımızın farkında olmak ve bu kaynakları etkili kullanarak kendi denge halimizi korumaktır. 
İyi Olma Hali Çemberiyle gelin birlikte kaynaklarımıza bakalım ve hangi alanlarımıza odaklanırsak daha dengeli bir hayatımız olabilir, buna dair bir keşif yolculuğuna çıkalım.

Rukiye Derin

Ömüray Akdemir

60 Dakika

Ekotopya

İklim değişikliği, karbon sıfır, sera gazları, 1.5 derece…
Bu kelimelerle kafamızda canlanan dünyamız için bu atölyede bir araya geliyoruz. Kavramsal bilgilerimizi tazelemek, döngüsel ekonomi ve tüketim alışkanlıklarımızla ilgili yaptıklarımızı, yapabileceklerimizi konuşmak, birbirimizden öğrenmek ve fark etmek için sizleri ekoloji ve ütopya kelimelerinden oluşturduğumuz “ekotopya” atölyemize bekliyoruz. 

Çevresine duyarlı dolayısı ile hayatının her alanında duyarlı bireyler yetiştirme yolculuğunuzda, bu atölyeden yanınıza alacaklarınızı öğrencilerinizle paylaşmanızı çok isteriz.
 

Ayşen Turaç

Çınar Cengiz

60 Dakika

Dijital Yetkinlik Geliştirme Atölyesi: Teknoloji Bunun Neresinde?

Teknoloji öğretme ve öğrenme şeklimizi nasıl etkiliyor? Eğitime teknolojiyi entegre ederken sormamız gereken en önemli sorulardan birisi; Teknolojiyi öğretmek mi, teknolojiyle öğretmek mi? Vereceğimiz cevaplar öğretim tasarımımız için yol haritası olacaktır. Etkili bir ders tasarımında olması gereken öğeler neler; dijital teknolojiler yüz yüze, çevrim içi ve harmanlanmış eğitim modellerine nasıl, ne ölçüde dahil edilebilir, kalıcı öğrenme deneyimleri oluşturmada teknolojinin rolü ne olmalı sorularının cevabını, ilham veren örneklerle birlikte bu atölyede bulacaksınız.

Aycan Kavaklı

Zehra Sayın

60 Dakika

Masallarla Düşünmek

Merhaba masalların ve hikayelerin yol arkadaşı…

Seni,

Kelimelerin iyileştirici ve birleştirici gücünü birlikte keşfetmeye; 

Masalların dünyasında önce kaybolup sonra yolumuzu birlikte bulmaya,

Masalları en narin, renkli ve yumuşak kanatlarından tutup çocukların dünyasına, sınıflarımıza taşımaya davet ediyoruz. 

 

Açılınca bin fersah uzunluğa sahip  kanatlarıyla görenleri şaşkınlığa düşüren yılkı atımızla gerçeği hayal, hayali gerçek dünyaya birlikte taşıyalım. Size anlatacaklarımız var, haydi ateş başında toplanalım.

Sevcan Mengeliboğa

Seyhan Yılmam Ongun

60 Dakika

“Özünde” STEM

Merakın öğrenmedeki rolünü, doğadan ilham alarak modeller geliştirmenin yaratıcı düşünmeye etkisini keşfetmek için sizleri “Özünde” STEM atölyemize bekliyoruz. Yanınıza alıp götürecekleriniz öğrenme yolculuğunuzda öğrencilerinizle yeni anılar oluşturmanıza katkı sağlasın.

İlknur Akyol

Yunus Yıldırım

bottom of page